Ритуальний бізнес у Павлограді: підприємці борються з монополією

291

На минулому тижні представники Громадської комісії при міськвиконкомі зустрічалися з мешканцями мікрорайону Бельбес. Жителі Бельбесу розповіли членам комісії, що за копання могили на кладовищі по вул. Калініна від них вимагають сплатити у касу КП «Спеціалізована агенція «Ритуал» 795 грн. Ще 93 грн — за «реєстрацію надмогильної споруди».

«Це кладовище не є комунальною власністю. Як розповідають місцеві жителі, воно виникло в кінці городів приватних садиб, і зараз там хоронять лише «своїх» — жителів селища або їхніх родичів. Навіть коли люди самостійно копають могилу, вони змушені звертатися до КП «Спеціалізована агенція «Ритуал», тому що це підприємство з жовтня 2014 року має монополію на копання могил у Павлограді», — розповідає член ГК Володимир Курдюков.

Приватні підприємці звернулися із заявою до Дніпропетровського обласного відділення Антимонопольного комітету України з оскарженням рішення виконкому про монополію комунального підприємства на копання могил. 10 березня 2015 року відбулася адміністративна колегія Антимонопольного комітету, яка вирішила:

«Визнати дії виконавчого комітету порушенням законодавства про захист економічної конкуренції. Зобов’язати виконком припинити дію цього рішення в двомісячний термін».

2-місячний термін спливає 11 травня.

Також членам комісії розповіли, що в КП «Спеціалізована агенція «Ритуал» вимагає сплачувати 93 грн за «реєстрацію надмогильних споруд» (див. фото).

16600655094_bbf4904e2d_k

«Такої послуги немає в тарифах. Я шукала інформацію — такої послуги також немає в жодному з ритуальних підприємств Дніпропетровської області», — розповідає керівник приватного підприємства «Скорбота» Наталя Коломійченко.

Рішенням міськвиконкому для КП «Спеціалізована агенція «Ритуал» затверджений тариф на копання могили і оформлення дозволу (див. фото). Але замість утвердженої ціни у 484 грн з павлоградців беруть майже 795 грн (див. фото). При чому в цю суму входить послуга «визначення місця поховання» вартістю 85,20 грн, яка не затверджена міськвиконкомом.

17015686757_136fc3ac44_o

20150417181132

«Деякі підприємства просто наживаються на людському горі. Коли людина втрачає близьких, вона перебуває у стресовому стані і цим користуються недобросовісні виконавці ритуальних послуг», — вважає підприємець Наталя Коломійченко та обіцяє відстоювати право на чесне ведення ритуального бізнесу у Павлограді.