Чи поїдуть картингісти на змагання?

82

У Павлоградських картингістів участь у Всеукраїнських змаганнях по картингу, котрі пройдуть у квітні, на межі зриву. І це зовсім не тому, що вони не готові до таких змагань.

Як розповіли члени секції картингістів, котра діє на базі 19 школи міста, до участі у змаганнях повністю готові. Минулоріч вони приймали участь понад 20 змаганнях різних рівнів і мають чимало перемог та нагород. Є серед них і кандидати в майстри спорту.

P1220908

Проте ситуація ускладнюється тим, що вони не можуть належним чином оформити документацію для участі у змаганнях, бо не мають навіть печатки. Всю документацію у них викрали.

Як розповів тренер по картингу Ігор Сазанов, всю документацію, і не лише документацію, у них викрав колишній голова клубу картенгістів.

«8 вересня 2013 року ми були на змаганнях,коли приїхали, то виявили, що не вистачає запчастин, карта . Почали виясняти. У нас є відео біля школи. І  виявили, що у нашу відсутність, сюди приїздив наш колишній картингіст.  На останніх змаганнях у Червоноармійську він ледве не влаштував бійку, будучи напідпитку. І тому , команда вирішила із ним розпрощатись. Ну,а він вирішив, що все на чому він займався належить йому. Підібрав ключі і коли ми були на змаганнях, приїхав і все забрав. Хоча це все я купував , і карт і запчастини, на що у мене є відповідні документи. Але найголовніше те, що він викрав також і всю документацію — печатки, статутні документи . Справа ускладнюється тим, що для участі у змаганнях необхідно оформляти певні документи, а без печатки та ліцензій це неможливо, — розповідає Ігор Сазанов,- я  до нього дуже добре відносився. Його навіть називали моїм сином».

Брати участь у змаганнях за цих 7 місяців картингісти могли лише завдяки авторитету тренера секції . Про участь у змаганнях вдавалось домовитись без оформлення відповідної документації. Але так буде не завжди.

Колишнього голову клубу також звинувачують у тому,що він привласнив кошти, котрі батьки здавали на потреби клубу.

«Він був головою клубу. Батьки здавали йому гроші на потреби клубу. Потім він перестав їздити на змагання і ми зібрали збори, на котрих були присутні члени клубу та батьки, і попросили його надати фінансову звітність. На що він сказав, що загубився зошит, де вівся облік. І гроші так і не повернув. Зараз починаються змагання. Нам потрібно їхати на чемпіонат України. Ми повинні подати заявки, пред’явити ліцензії. Ми можемо вилетіти із змаганнями. Навіщо дітей ображати»

,- схвильовано розповідає механік клубу В’ячеслав Рябошапка.

P1220922

Члени клубу та батьки переконані, що документацію колишній голова викрав із метою шантажу. Адже зараз він обіцяє повернути документацію за умови, що заберуть заяву із міліції.

Із відповідною заявою керівництво клубу звернулось в правоохоронні органи міста та області. Розпочато кримінальне провадження, проте, кажуть, що справа так і не рухається, хоча із моменту викрадення пройшло уже більше півроку. Кажуть, що в міліції їм порадили звертатись до суду. Але ж суд може тривати довго, а документація потрібна уже зараз. Перереєстрація ж клубу – справа теж непроста.

Такою ситуацією засмучені і діти. Вони навперебій розповідають, що їм дуже подобається займатись у клубі, кажуть що змагання з картингу дають їм більше впевненості в собі, виховують витримку, дисциплінують.

P1220910

Вони із задоволенням демонструють свої вміння на майданчику 19-ї школи. Декотрі планують надалі серйозно зайнятись цим видом спорту.

P1220928

Діти кажуть, що теж просили колишнього керівника клубу повернути документацію. Проте, той не погодився. Хто і як зможе примусити колишнього картингіста повернути викрадене, не знають.

На сьогоднішній день в секції картингістів займається 20 дітей різного віку, починаючи з 3-х років. 10 дітей уже добре володіють картом та їздять на різні змагання. В клубі 15 «бойових» машин, котрі приймають участь в різних змаганнях, решта – для тренувань.

Карти купують та обслуговують самі батьки. Заняття в клубі безкоштовні.

Змагання по картингу в Павлограді не проводяться, бо немає траси для картів. Хоча плани по будівництву такої траси уже є.