В Павлограді задиміло

92

Із настанням теплої погоди в Павлограді та районі значно почастішала кількість пожеж, пов’язаних із горінням сухої трави, стерні, сміття та очерету. Лише за декілька днів в Павлограді сталось чимало таких пожеж.

За повідомленням управління за надзвичайними ситуаціями Павлограда та району , суха трава та сміття горіли по вул. Дніпровській та вул. Жуковського в Павлограді. На їх ліквідацію залучались по 5 чол. особового складу та пожежна техніка.

Особливо небезпечним є горіння сухого очерету. Адже, зазвичай, такі пожежі займають велику площу. Так, понад 2 години рятувальникам довелось гасити очерет по вул. Тетяни Федорової та по вул. Новоросійській в Павлограді.

Пожежники зазначають, що причиною таких пожеж є людський фактор – необережне поводження із вогнем (недопалок, сірник) а чи навмисне випалювання стерні чи сухостою.

Нагадаємо, що відповідно до статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, випалювання стерні, луків, пасовищ, сміття та сухого листя без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища тягне за собою адміністративну відповідальність.

Окрім безпосередньої загрози здоров’ю, спалювання сухостою, сміття може призвести до лісових пожеж та значних матеріальних збитків при їх ліквідації. Ця проблема стосується кожного, а не лише підрозділів ДСНС.