Обережно. Кредитні шахраї.

96

Працівники управління по боротьбі з кіберзлочинністю обласного відділу міліції виявили злочинну групу у складі 7 осіб, які організували шахрайську схему заволодіння коштами громадян за допомогою мережі Інтернет.

Зловмисники розміщували на Інтернет — сайтах оголошення про прийом громадян на високооплачувану роботу на різноманітні посади, зокрема охоронців та менеджерів в торговельні центри Дніпропетровська.

Під час співбесіди з кандидатами, шахраї наполегливо пропонували залишати оригінали документів та випитували інші відомості, які в подальшому використовували для отримання споживчих кредитів у банках. Про це повідомляється на офіційному сайті ГУ МВС України у Дніпропетровській області.

Підозрювані налагодили тісні зв’язки з представниками банківських установ, які дозволили оформлювати термінові кредити без присутності осіб, яким ці кредити довелося б виплачувати.

Під час проведення санкціонованих обшуків у помешканнях та офісах фігурантів, було вилучено документи, котрі використовувались для шахрайського оформлення кредитів, печатки та штампи для підробки документів.

У повідомленні також йдеться про те, що упродовж своєї діяльності учасники групи ошукали близько 100 осіб, а банкам спричинили збитків на понад два мільйони гривень.

За фактом злочинної діяльності групи розпочато ряд кримінальних проваджень за ч. 4 ст. 190 Кримінального кодексу України (шахрайство). Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 12 років із конфіскацією майна.