Два мітинги — різні погляди, різні бажання

100

Урочистою ходою, мітингом та круглим столом відзначили в Павлограді 200-річчя з дня народження Т.Г.Шевченка.

200-річчя Великого Кобзаря учасники заходу поєднали із сучасними подіями в Україні.

Близько 50 чоловік із державними прапорами та квітами пройшли по вул. К.Маркса від Ст. Фронту до Алеї Слави. Учасники ходи вигукували гасла про те, що вони гідні нащадки Тараса Шевченка та патріотичні гасла.

Біля Вічного вогню хвилиною мовчання вшанували пам’ять загинувших Героїв Майдану та поклали квіти до Монумента слави.

P1220798

Потім учасники ходи пройшли на Соборну площу, де їх зустріли оплесками близько сотні активістів майдану. Виступаючі зі сцени розповідали про те, наскільки актуальними сьогодні є твори Шевченка, читали його вірші та розповідали про теперішні події в Україні. Говорили про територіальну цілісність України та патріотизм українців.

Мітингувальники тримали в руках гасла: «Ні війні!», «Путин  =  Гитлер, Янукович  –  убийца украинского народа». Портрети ж колишнього президента України Януковича та нинішнього президента Росії Путіна, на знак протесту проти їх дій, мітингувальники спалили на сцені парку Горького.

P1220811

У цей час в центральній міській бібліотеці розпочався круглий стіл, присвячений 200-річчю Т.Г.Шевченка. Круглий стіл пройшов у формі діалога . Кожен висловлював своє бачення та розуміння Шевченка, у чому феномен його невмирущості та світового визнання.

P1220830

А кількома годинам пізніше на тому ж Соборному майдані зібралось близько сотні чоловік уже під іншими гаслами і без державних прапорів. Висловлювались інші погляди , інші бажання.

P1220834

«Ми не визнаємо нинішній київський уряд. Ми вважаємо його нелегітимним. Ми за російську мову, як другу державну. Ми проти інтеграції в Євросоюз. Стосовно НАТО. Це провокація проти Росії», — говорить лідер місцевої організації «Русский союз Донбасса» Володимир Богатирьов.

З приводу ж введення російських військ на територію Криму, то Володимир Богатирьов пояснює це тим, що Росія скористалась моментом, коли в Україні нелигітимний уряд і настроєм народу Криму і Східної частини України.

«Путін зараз веде таку гру, котра достатньо очевидна. Він дистанціюється від цього всього. Сказати однозначно, що в Криму це роблять російські люди, я не можу. І взагалі, на це запитання по Криму повинен дати відповідь сам народ Криму. Нехай виходять на референдум і відповідають», — каже Володимир Богатирьов.

Він також вважає, що всі питання потрібно вирішувати на референдумах.

«Корінь зла у тому, що коли 22 роки тому, нас розривали, то нас не запитували . Якби народ проголосував тоді і сказав, що Донецька, Луганська області хочуть бути із Росією, пішли б і не було б головного болю. А так народ ходить. Молодь зомбують, виховують в антиросійському дусі. Мені шкода цю молодь», — говорить лідер «Русского союза».

P1220839

Володимир Богатирьов також висловив переконання, що протистояння в Україні провокують «відморозки» з Майдану.

При спілкуванні із журналістами Володимир Богатирьов розповів, що народився в Росії, в Україні проживає вже близько 40 років і ніяких утисків ні за мовними, ні за національним ознаками не відчував.

Обидва мітинги пройшли мирно, без ніяких провокацій та протистоянь.