Шкільні «побори» хочуть легалізувати?

137

У Дніпропетровській облдержадміністрації пройшла нарада батьківських громад щодо створення фондів для контролю над внесками у школах і дитсадках. Серед інших, присутніми на нараді були представники батьківських комітетів Павлограда.

Зі слів радника голови облдержадміністрації Бориса Трейгермана, причиною скликання ініціативних батьків стало бажання узаконити батьківські фонди. На нараді Борис Трейгерман констатував:

«Батьки часто обурюються, мовляв, у школах постійні побори – на лікування, харчування, нові меблі і так далі. Суми накопичуються досить великі, а тому постає питання: що треба зробити, щоб ці побори припинилися? Ми розуміємо, що навіть вольове рішення, на жаль, не зможе покласти край нестачі фінансів. Тому підходи до вирішення цього питання ми шукатимемо за круглим столом разом з представниками батьківських громад».

Представники департаменту освіти і науки облдержадміністрації назвали обов’язкові умови для створення подібних фондів. Фонд має створювати юридична особа. Для організації відкривають окремий банківський рахунок, на який йдуть платежі благодійників. Окрім цього, організацію мають зареєструвати у фонді соціального страхування, пенсійному фонді, податковій інспекції, центрі зайнятості.

«Поки що жодна із павлоградських шкіл подібних фондів не має. Створення благодійних фондів — відповідальний крок, в першу чергу, для самих батьків. Якщо є ентузіасти, які готові взяти на себе відповідальність, — відділ освіти готовий їм у цьому допомогти», — прокоментувала ситуацію заступник начальника відділу освіти Наталя Набока.

 

Джерело фото — сайт Дніпропетровської облдержадміністрації