Павлоградцю Якову Черніхову виповнилося б 125!

91

Хто цей чоловік та якими справами увійшов в історію, розповіли в Павлоградському історико-краєзнавчому музеї. Тут пройшов вечір, посвячений Якову Черніхову.

«Ми дуже часто пишемо про наших павлоградських земляків, розповідаємо про них на сторінках своїх книг, збираємо експонати, щоб вони зберігались у фондах музею. І промовчати про Якова Георгійовича було неможливо», — говорить директор історико-краєзнавчого музею Тетяна Ведмідь.

Геніальний архітектор-фантаст епохи радянського авангарду, контруктор-експерементатор, художник, графік, письменник Яків Черніхов народився та проживав у Павлограді.

«В дитинстві Яків любив блукати вулицями міста, дуже любив околиці. Там можна було полюбуватись пейзажами, природою, збирав гербарії. В подальшому ці гербарії допомогли йому в конструюванні будинків», — розповідає Тетяна Ведмідь.

Ще у студентські роки він створював просто фантастичні архітектурні розробки. За його проектом збудований Палац з’їздів у Москві, багато будівель споруджено у Багдаді, Японії, США. Завдяки своїм неординарним конструкціям, Яків став відомими в багатьох країнах.

Окрім того, Яків Черніхов залишив по собі більше 50 книг та понад 1800 картин. Це лише ті, котрі дійшли до наших днів.

Зараз справу архітектора продовжує його онук Андрій. Він створив благодійний фонд ім. Якова Черніхова. Саме цей фонд передав матеріали про Якова Черніхова Павлоградському історико-краєзнавчому музею. Обіцяють передати для музею і декілька його книг.

Міжародний благодійний фонд ім. Якова Черніхова займається тим, що підтримує молодих архітекторів, допомагає їм реалізувати свої ідеї.