Регресні виплати знову затримуються

815

Шахтарі-регресники погрожують страйками у випадку подальшого зволікання із вирішенням питання щодо регресних виплат.

Цю проблему вони обговорили сьогодні на обласних зборах, на котрі запросили представників спілок шахтарів-інвалідів інших регіонів області, міського голову, представників облради, народного депутата, представників Павлоградвугілля та обласного фонду страхування від нещасних випадків.

Щоправда, ні представників облради, ні народного депутата, ні представників Павлоградвугілля на зборах не було .

Приводом для такого широкого зібрання, як сказав головуючий, є той факт, що після акції протесту, котра пройшла 26 березня, їх проблема залишилась у тому ж стані.

А тому вирішили запросити всіх, аби виробити сумісний план дій і поговорити про те , що їм робити далі . Адже, мають інформацію про те, що 4 лютого цього року вступив у дію закон про те, що регресні виплати мають бути першочерговими. Проте, у березні затримка регресу становила 10 днів, на сьогоднішній день 85% коштів перераховано на казначейство і 15% – на рахунки. Затримка 5-10 днів.

Виступаючі говорили про те, що гроші чомусь постійно затримуються в казначействі.

А тому вирішили звертатись у різні інстанції і домагатись того, аби кошти не проходили через цю посередницьку структуру, а перераховувались із фонду відразу до банків. Ще однією вимогою шахтарів – інвалідів є встановлення соціальної справедливості. Вони вважають несправедливим той факт, що шахтарі, котрі пішли на пенсію раніше,  отримують менше, аніж ті, що йдуть на пенсію зараз.

На зборах був присутній і міський голова Іван Метелиця, котрий пообіцяв, що готовий разом із шахтарями добиватись вирішення питання вчасної виплати регресів, готовий звертатись в різні інстанції та робити все, що від нього залежить.

P1230350

В результаті довгих обговорень та пропозицій вирішили підготувати сумісний лист до Міністерства юстиції із вимогою роз’яснення, чому регресні виплати постійно затримуються в казначействі. І разом із тим, добиватись вилучення із ланцюжка руху регресних коштів казначейства. Обласний фонд страхування від нещасних випадків теж готовий допомогти у вирішенні цього питання.

Прийшли також до висновку , що акції протесту під стінами міськвиконкому ситуацію не вирішать, а тому проводити їх немає сенсу. А ось під облрадою можливо було б ефективніше. Проте, спочатку спробують інші методи.

За результатами зборів прийнятий протокол, котрий буде направлений до прокуратури. Направлено також у відповідні інстанції  звернення профспілки шахтарів-інвалідів.