Медсанчастини: «Дива не буде!»

189

Більше двох годин тривало обговорення долі спеціалізованих медико-санітарних частин №7 та №15 на депутатському семінарі, який пройшов  24 березня у міськвиконкомі.

З проектом рішення про введення додаткових штатних одиниць до КЗ «Центр первинної медико-санітарної допомоги м. Павлограда» (це потрібно, щоб працівники медсанчастин буди працевлаштовані у новостворених амбулаторіях) виступила Олена Герасименко, начальник відділу охорони здоров’я м. Павлограда.

Нагадаємо, що оскільки з держбюджету не були виділені кошти на утримання медсанчастин, то з міського бюджету було виділено близько 30 млн грн — дуже велика сума для міської скарбниці. Але цих коштів вистачить лише до червня. Для пошуків оптимальних шляхів вирішення проблеми була створена комісія при міськвиконкомі. Вона рекомендувала створити на базі двох СМСЧ три амбулаторії. Таким чином, населення не залишиться без медичної допомоги, а майже всі лікарі будуть працевлаштовані.

Читайте за темою: На базі медико-санітарних частин планують створити три амбулаторії

Олена Герасименко розповіла, що якщо амбулаторії не будуть створені, дефіцит міського бюджету у медичній галузі складе 33 млн. грн. Навіть якщо реорганізацію успішно проведуть, то дефіцит теж буде, але не такий великий — 12 млн грн.

Варто зазначити, що зараз у Павлограді працює 286 лікарів на 10 тис. населення, хоча у мільйонному Дніпропетровську — 194.

Усіх лікарів спеціальних санмедчастин обіцяють працевлаштувати у новостворених амбулаторіях або інших медичних закладах.

P1280599

Читайте за темою: Павлоградських медиків медсанчастин працевлаштують?

«Якщо ми будемо саботувати рішення про створення амбулаторій, то люди просто залишаться без роботи. Всі чекають, думають, що проблема вирішиться сама собою і держава виділить кошти на утримання медсанчастин. Не буде вже дива, ви бачите, що коїться у країні», — переконує депутатів Іван Метелиця.

Міський відділ охорони здоров’я написав листа майже у всі інстанції (Міністерство охорони здоров’я, Кабінет міністрів, Народним депутатам). На днях Міністерство охорони здоров’я у офіційному листі сповістило міську владу, що згідно законодавству з 1 січня 2015 року медичні заклади фінансуються з міського бюджету і у найближчий час змін не передбачається.

«Є ресурс — утримуйте санмедчастини, немає — оптимізуйте. Дефіцит міського бюджету складав 33 млн грн, а у зв’язку з останніми здорожчаннями цін на енергоносії збільшився ще на 10 млн. грн. У нас є проблеми не лише в медичній галузі, а і в культурній та освітній. Чим далі ми будемо відтягувати реорганізацію — тим буде складніше. Тому нам треба приймати виважені рішення», — наголосила Раїса Роїк, начальник фінансового відділу міськвиконкому.

P1280595

P1280630

На головному фото — начальник відділу охорони здоров’я м. Павлограда Олена Герасименко
 

Якщо Вам сподобався цей матеріал, поділіться ним у соціальних мережах. Наш сайт не залежить від політиків та олігархів. Тому ми маємо можливість оперативно та без цензури надавати об’єктивну та неупереджену інформацію про політичні, економічні, соціальні процеси в регіоні. Робота команди журналістів та редакційної колегії відбувається за власний рахунок. Подальше фінансування проекту передбачається за рахунок підтримки громади або інших громадських організацій. Підтримайте проект Павлоград.dp.ua!