В Павлограді відкрили транзитне містечко (ФОТО та ВІДЕО)

313

Сьогодні в Павлограді розпочало функціонувати найбільше в Україні транзитне містечко.

На майданчику по вул. Войнова розмістили 4 будинки-гуртожитки по 14 кімнат і 13 будинків з покращеними умовами, в яких розташовано по 4 блоки квартирного типу. Містечко готове прийняти 640 людей.

На урочисте відкриття прибули Надзвичайний та Повноважний посол ФРН в Україні Крістоф Вайль, Голова Державної служби України з надзвичайних ситуацій Сергій Бочковський, радник голови Дніпропетровської ОДА Борис Трейгерман, міський голова Павлограда Іван Метелиця, вимушені переселенці з зони проведення АТО, які будуть проживати у «будиночках Меркель», та інші.

«Прошу Вас розглядати нашу допомогу як знак солідарності Німеччини і України. Німеччина і Європа не залишать Вашу країну у цей складний час на самоті. Я сподіваюся, що домовленості, заключені на найвищому рівні, будуть виконуватися, і люди повернуться додому», — сказав у свої промові посол Німеччини в Україні Крістоф Вайль.

Сьогодні у модульні будиночки заселять лише декілька сімей, які знаходяться в найскрутнішому положенні. Інші вимушені переселенці в’їдуть в тимчасові оселі з понеділка.

«З переселенцями буде укладатися договір на проживання. Його термін — 3 місяці з можливістю пролонгації на той термін, який буде потрібно», — прокоментувала Тетяна Петля, начальник КП «Павлограджилсервіс», яке є балансоутримувачем модульного містечка.

У модульних будиночках є все необхідне для комфортного проживання: постільна білизна, посуд, миючі засоби, предмети гігієни, тощо.

«В Павлограді нам дуже допомагають — сусіди допомагали речами, у Червоному хресті видали зимові куртки. Вчора була виплачена адресна допомога 880 грн. Ми дуже вдячні, що на нас звернули увагу. У грудні ми звернулися у ЖЕК, у соціальні служби, і нас записали у чергу на будиночок», — розповіла Павлоград.dp.ua переселенка з Луганської області Катерина Олексіївна, яка зі сліпим чоловіком (інвалідом першої групи) буде проживати у модульному містечку.

Довідка:
 
Загалом на Дніпропетровщині збудовано 5 транзитних містечок, які розташовані у Дніпропетровську, Кривому Розі. Дніпродзержинську. Нікополі та Павлограді. Всі містечка знаходяться на балансі цих міст і готові прийняти до 2040 переселенців.
Усього до України доставили 1368 модулів. Окрім Дніпропетровської, модульні будинки встановили в Харківській і Запорізькій областях. Всі «будиночки Меркель» готові прийняти 3488 поселенців.
 

P1270258

Надзвичайний та Повноважний посол ФРН в Україні Крістоф Вайль і радник голови Дніпропетровської ОДА Борис Трейгерман
 

20150213124340[1]

Міський голова Іван Метелиця та Надзвичайний та Повноважний посол ФРН в Україні Крістоф Вайль
 
P1270250

До слова запросили начальника Державної служби України з надзвичайних ситуацій Сергія Бочковського
 
P1270240P1270238

Вимушені пересленці спілкуються з журналістами всекраїнськиїх телеканалів

P127023520150213120512

P1270228

P1270266

Якщо Вам сподобався цей матеріал, поділіться ним у соціальних мережах. Наш сайт не залежить від політиків та олігархів. Тому ми маємо можливість оперативно та без цензури надавати об’єктивну та неупереджену інформацію про політичні, економічні, соціальні процеси в регіоні. Робота команди журналістів та редакційної колегії відбувається за власний рахунок. Подальше фінансування проекту передбачається за рахунок підтримки громади або інших громадських організацій. Підтримайте проект Павлоград.dp.ua!