Потрібно закрити люк або відремонтувати лавочку? Мерщій на сайт «Відкритого міста»!

207

У нашій свідомості міцно оселилася асоціація: щоб вирішити якусь комунальну проблему, по-перше, потрібно пройти через скандал з причетними службами, а по-друге, витратити на це багато особистого часу. Людину неконфліктну і зайняту така перспектива зупиняє вже на стадії бажання змінити ситуацію на краще. Тому, проходячи повз відкритих люків, загиджених вулиць і зламаних дитячих майданчиків, ми махаємо рукою: «Немає часу і марно!»

Нещодавно у павлоградців з’явилася можливість боротися із комунальними негараздами, більш ефективно, «малою кров’ю» та ще й через Інтернет.

Для цього Павлоградська міська рада та Павлоградська агенція міського економічного розвитку підписали меморандум про співпрацю з Фондом Східна Європа, який реалізує проект «Відкрите місто» в 15 містах України. Підтримку проекту надає Фонд Ч.С.Мотта та енергетична компанія ДТЕК.

Основа проекту — інтерактивний сайт. Йому можна «вилити» душу і отримати вирішення озвученого питання. Але спочатку потрібно зробити кілька простих кроків:

  1. Зареєструватися на сайті www.opencity.in.ua.
  2. Вибрати місто, у якому ви живете.
  3. Вибрати рубрикупроблеми, про яку ви хочете повідомити, та описати її. До опису можна додати фото або відео.
  4. Відмітити проблему на карті міста.
  5. Пересвідчитись, що ваша проблема  надіслана, і чекати на її виконання

 

Buklet-A4_AER_st2

Всі питання, які ставлять люди, перш за все потраплять до модератора, який пересвідчиться, що проблема реальна, перебуває в компетенції місцевої влади і не містить некоректних формулювань.  Після цього проблема автоматично спрямовується у відповідний орган місцевої влади чи комунальне підприємство, що відповідає за її вирішення.

 «Коли проблема вирішується,  автор отримує повідомлення про це на свою електронну пошту, а всі інші побачать це на сайті.  Якщо він не згодний, є можливість відкрити її повторно»

—  розповідає модератор «Відкритого міста»  Юрій Давидов.

Крім цього, проект «Відкрите місто» має ще одне важливе завдання.

 «Цей сайт з одного боку виконує функцію суспільного контролю за роботою міської влади, а з іншого — дає змогу самим людям самоорганізуватися. Наприклад, з’явилася спільна для певної громади проблема, люди можуть об’єднатися, і не чекаючи чиєїсь допомоги, вирішити її власними силами»

— говорить Юрій Давидов.

Отож, якщо ви маєте активну життєву позицію, цей сайт для вас. Заходьте, пишіть і покращуйте життя у нашому місті.