Що робити, коли родич потрапив у полон

309

Що необхідно робити в першу чергу, коли людина пропала в зоні АТО чи потрапила у полон, розповіли у Дніпропетровському Центрі по звільненню полонених.

Перше, що відзначили в Центрі – вони відповідають не на всі електронні листи.

«На ті повідомлення, на котрі нема відповіді – це означає що інформація про цих людей в нашій базі даних уже є . У нас просто не вистачає зараз часу на відповіді», – кажуть в Центрі.

Окрім того, в Центрі просять давати якомога більше інформації про людей, котрих розшукують. Дані про людину потрібно надсилати на e-mail, а не в особисті повідомлення в соцмережах.

Наголосили також і на тому, що ключовим моментом є те, що до родичів можуть телефонувати «із тієї сторони» . Найголовніше у процесі розмови вияснити чи живий полонений (попросити дати йому трубку на декілька слів) і де він знаходиться конкретно.

На родичів через полонених також можуть тиснути психологічно і вимагати звернутись до журналістів, підняти шум і т.п. Але робити цього в Центрі не радять.

Чим більше ви будете виконувати ці вимоги і чим більше звертатись у пресу, тим менше надії на швидке звільнення полонених.

Перше , що потрібно зробити – це подати заяву в СБУ (саме в СБУ!) про те, що пропала людина. Після цього потрібно передати номер і дату вхідної заяви в СБУ до Центру по звільненню полонених.