В «Школі Ірини» пролунав перший шкільний дзвоник

124

29 серпня 2009 року в Павлограді була відкрита міськрайонна громадська організація «Школа Ірини». Тоді шкільний дзвоник вперше покликав дітей на заняття.

Сьогодні «Школа Ірини» відзначила свій 5-й день народження,а шкільний дзвоник сповістив про початок нового , шостого навчального року. Це єдина школа в Павлограді , де навчаються діти із вадами фізичного та розумового розвитку. Адже навчатись у звичайній школі такі діти не можуть.

Ідея створення такого закладу належить подружжю Ірині та Андрію Манасян. Маючи доньку із порушенням розумового та фізичного розвитку, сім’я довго шукала заклад, де б могла навчатись донька. Після довгих пошуків, знайшли приватну школу у Києві для дітей – аутистів. На навчання до столиці і відправилась мама із донькою.

У 2009 році, після 5 років навчання, повернувшись в Павлоград, Ірина вирішила відкрити таку ж школу і в рідному місті. Спеціально для цього вона закінчила педагогічні курси.

І , як виявилось, в місті є немало сімей, де батьки зіштовхнулись із такою ж проблемою – де навчати дітей із вадами фізичного та розумового розвитку. А тому відкриття такої школи сприйняли із великою радістю. Кажуть, що це дає відчуття , що ти не одинокий у своїй біді.

«Все, чому звичайна дитина навчається легко, нашим дітям дається важко. Головне , чому ми навчаємо дітей – це адаптація в суспільстві», – розповідає керівник школи Ірина Манасян.

Двоє дітей після відвідування цієї незвичайної школи змогли навчатись у загальноосвітній школі, а п’ятьох взяли в корекційні класи при інтернаті. Батьки розповідають, що перебування їх дітей у такій школі дає помітні позитивні результати.

Діти перестали боятись цього світу. Вони вільно спілкуються один з одним, з оточуючими. Із ними можна вільно пересуватись в транспорті , по вулиці. Діти вчаться робити власними руками різні поробки, малювати. Роботи дітей навіть перемагали на міських конкурсах.

Із дітьми працюють логопеди, психологи, масажисти. Всього викладається 16 предметів. Працює 8 спеціалістів. Дехто із них трудиться на волонтерських засадах. Декому мізерну платню виплачують із фонду батьків. І лише двоє отримують зарплатню із міського бюджету.

« Школа Ірини» уже не раз міняла місце прописки. Зараз їм дала прихисток церква Християн-баптистів. Проте мріють батьки і керівники про власне приміщення . Кажуть, що, поки-що, із цим проблематично.

Проведення святкових ранків, приурочених різним подіям стало доброю традицією в школі. На таких заходах демонструється виставка робіт дітей та їх батьків, діти показують своє вміння розповідати вірші, співати, танцювати.

Адже, здавалося б, такі прості речі, для цих особливих дітей є великим досягненням. Постійними гостями свята є вихованці будинку творчості , учні загальноосвітніх шкіл міста.

«Школа Ірини» існує на добродійні внески організацій та небайдужих людей. В школі навчається 14 дітей із вадами фізичного та розумового розвитку.