Доля Леніна та доля тих, хто його скидав вирішується

111

Як ми уже повідомляли, 24 серпня, у День Незалежності України в Павлограді був знесений пам’ятник Леніну. На даний час пам’ятник перебуває на території одного із комунальних підприємств на зберіганні. Якою буде його подальша доля, міська рада, поки що, не вирішила.

За повідомленням прес-служби Павлоградського міськвиконкому, міська рада вважає, що скинувши пам’ятник Леніну, громадські активісти порушили «Меморандум про порозуміння між Громадськими організаціями та осередками політичних партій», котрий був підписаний 17 квітня 2014 року.

Тоді було прийнято спільне рішення про те, щоб відкласти розгляд питання про знесення пам‘ятника Леніну та перейменування вулиць до кращих часів. Окрім того, за повідомленням прес-служби міськвиконкому, із понад двох тисяч опитаних мешканців міс, 93% висловились за те, щоб зберегти пам’ятник , залишивши на тому ж місці, або ж перенести в інше місце.

«До 24 серпня умови меморандуму сторонами в основному дотримувалися, пам’ятник терпляче чекав своєї долі. Але в День Незалежності України деякі з активістів самостійно прийняли рішення і організували знесення пам’ятника. Акцію підтримали учасники вуличної ходи, організованою молодіжною організацією партії «Свобода». Спроби працівників міліції запобігти протиправним діям виявились марними, під тиском розпаленого натовпу правоохоронці змушені були відступити і пам’ятник з п’єдесталу був скинутий», – йдеться в повідомленні.

Повідомляється також, що міським відділом міліції спільно із прокуратурою міста на даний час вирішується питання про відкриття кримінального провадження за фактом пошкодження комунального майна.

Нагадаємо, що раніше міськвиконком наголошував, що міська влада не має права нічого робити із пам’ятником Леніна – ані зносити, ані переносити, бо він занесений до державного реєстру, як пам’ятка монументального мистецтва. (Див. “Леніна не чіпатимуть“)

Разом із тим, за словами заступника начальника управління громадської безпеки МВС України у Дніпропетровській області Володимира Плохія, ніякої історичної цінності пам’ятник не мав, а тому ті хто скидав Леніна, скоріш за все не будуть покарані. Та і громадський порядок при цьому не був порушений.

«Хоча цю подію і внесли до єдиного реєстру досудових розслідувань, пам’ятник ніякої історичної цінності не мав. Та і зносили його при великій кількості народу, практично легально. І громадський порядок при цьому не порушували», – сказав Володимир Плохій.