Якщо є моральний дух, то можна вистояти будь-де

369

Бійці Нацгвардії висловили щиру подяку волонтерам та всім мешканцям Павлограда, підприємцям за надану допомогу матеріальну, а ще більше моральну.

Під час зустрічі із журналістами, що пройшла в Павлоградському міськвиконкомі, вони розповіли , що дуже високо цінують відважність павлоградських волонтерів , котрі ризикуючи життям, доставляють їм у «гарячі точки» необхідні речі, продукти. Але ще більше цінують моральну підтримку. Кажуть, що без підтримки морального духу , воювати було б неможливо.

«Моральна допомога – то навіть важливіша, аніж матеріальна, коли є моральний дух, то можна вистояти будь-де. Якщо ж нема морального духу, то не допоможе нічого», – розповідає командир підрозділу бійців, що знаходяться в зоні АТО, Микола . Його слова підтверджують його бойові товариші – заступник командира по тиловому забезпеченню, Андрій та Олександр :

«Поки держава застряла в паперах, люди без ніяких паперів, дозволів їдуть і допомагають. У вас в Павлограді є дуже серйозні і чесні волонтери. Коли ми були на горі Карачун, то ваші волонтери організовували нам доставку продуктів харчування та всього необхідного прямо на бойову точку . Це було дуже небезпечно, адже за таке вбивають, але ваші хлопці зважились на такі кроки. За що їм від всіх гвардійців велика подяка. Якби не ті волонтери, чесно кажучи, морально там було б дуже важко. Волонтери надають відчуття того, що тебе не кинули, не забули».

Слів подяки замало, кажуть бійці і тому вирішили, що волонтерів потрібно ще й відзначити на державному рівні.

–           Ми подали списки всіх волонтерів, котрі нам допомагали і відправимо їх в адміністрацію президента, Міністру внутрішніх справ, бо є такі волонтери, котрі заслуговують на звання Героїв України.

Андрій та Микола родом із Львівської області , неподалеку Дрогобича. Кажуть, що перед від’їздом зустрічались із представниками Дрогобицької Громадської організації ВО «Майдан»та депутатами міської ради. Кажуть, що Дрогобицькі депутати високо цінують допомогу павлоградських підприємців, громадських організацій, мешканців міста, котру вони надають тим, хто знаходиться в зоні АТО, часто навіть не афішуючи того, залишаючись в тіні. А тому запропонували дружити містами:

«Громада хоче , щоб наші міста стали побратимами. Люди хочуть спілкуватись із вами. Офіційний лист до вас прийде. Ви цю ідея розгляньте, якщо буде таке бажання. Ми українці маємо великі запаси культурних цінностей. На західній Україні свої традиції, у вас свої. Вам буде цікаво, як у нас відзначаються ті чи інші свята, а нам буде цікаво, які у вас традиції».

Нацгвардійці також розповіли, що зараз, саме завдяки волонтерам , бійці, в основному , оснащені спецодягом та продуктами. Держава лише недавно стала проявляти більшу активність.

Зараз армія дуже потребує технічного оснащення – приладів нічного бачення, радіостанцій, мобільних засобів захисту і що дуже важливо – автотранспорту.

Потихеньку і це питання теж вирішується за допомогою небайдужих людей. Три автомобілі передала громада Дрогобича. А вже переоснащення для потреб військових автомобілі проходять на Павлоградщині – у Вербках.

«Ми привезли автомобілі сюди і тут їх накриють бронею, установлять навісне обладнання і все , що необхідно для ведення бойових дій. Транспорт повинен бути захищеним. На даний момент батальйон свого транспорту не має. Буває, що й нема на чому поїхати за водою»,- розповідають бійці.

Ще одна вагома проблема – це озброєння.

« На даний момент зброя на складах є, але люди не можуть її отримати, бо потрібно пройти чимало бюрократичних процедур. Втрати наших бійців були б значно меншими, якби не ці затяжні паперові процедури і бюрократичні процеси»,- кажуть нацгвардійці. І додають, що війна у нас народна, вся армія на дві третини забезпечується народом. Допомагають волонтери не лише з України,а й із-за кордону, із української діаспори . Державні ж кошти лише зараз почали використовувати на оснащення армії .

Тобто, якби ми сподівались лише на державні кошти, то все могло б бути значно гірше.