Виборчі нововведення

70

Трохи більше двох тижнів залишилось до того дня, коли українці обиратимуть главу держави. Вибори проводитимуться згідно із Законом «Про вибори Президента України», до якого було внесено декотрі зміни.

У відділі ведення Державного реєстру виборців Павлоградського міськвиконкому зараз готують до друку іменні запрошення для виборців. Такі запрошення кожен виборець має отримати до 13 травня. Якщо ж мешканець міста не отримав іменного запрошення, то це є підставою для того, аби звернутись до відділу ведення Державного реєстру, бо це може свідчити про відсутність у списку виборців.

Новим у цьогорічних виборах є термін внесення змін у персональні дані виборців. Якщо на минулих виборчих перегонах такі зміни можна було внести і у день виборів, то нинішнім законодавством така можливість не передбачена.

Заяву про уточнення списку виборців можна подати до відділу ведення Державного реєстру виборців або дільничної виборчої комісії до 19 травня включно. Пізніше такі заяви прийматись не будуть.

Тому кожному виборцю варто завчасно уточнити свої персональні дані. Це можна буде зробити на своїй виборчій дільниці, де списки виборців мають бути доступні для ознайомлення із 9 травня.

Виборчим законодавством також передбачена можливість проголосувати не за місцем прописки або ж при відсутності такої. У цьому випадку  необхідно до 19 травня звернутися до відділу ведення Державного реєстру виборців для тимчасової зміни місця голосування.

В цьому році була запроваджена також інновація, яка може значно спростити процес перевірки своїх даних у списках виборців. Зроби це можна за допомогою «Особистого кабінету виборця», котрий розміщений на офіційному сайті Державного реєстру виборців.

Окрім того, виборці повинні чітко визначитись за кого із кандидатів віддадуть свій голос, адже у виборчому бюлетені тепер не буде графи «Не підтримую жодного кандидата на пост Президента України».

Відмінена також і практика відеоспостереження на виборчих дільницях у день голосування, як це було під час парламентських виборів 2012 року.

Виборцям також забороняється фотографувати виборчий бюлетень із результатам свого волевиявлення та демонтувати їх усім на виборчій дільниці.

Всього в Павлограді близько 92 тис виборців. Всі члени дільничних виборчих комісій міста склали присягу про те, що чесно виконуватимуть покладені на них обов’язки.