Паличка Коха не дрімає

147

Сьогодні людство бореться із туберкульозом.

Саме 24 березня у 1882 році німецький мікробіолог Роберт Кох оголосив про своє відкриття. Йому першому у світі вдалось дослідити, що захворювання викликає туберкульозна бацила.

За критеріями ВООЗ, Україну віднесено до країн із високим рівнем розповсюдження туберкульозу. А у 1995 році в Україні оголошено епідемію туберкульозу.

Як виглядає ситуація із захворюванням на туберкульоз в Павлограді говорили під час прес-конференції головний фтизіатр міста Юлія Антонюк, завідуючий відділенням легеневого туберкульозу Сергій Шевченко та голова товариства Червоного Хреста Алла Ізюмська.

В Павлограді рівень захворювання на туберкульоз залишається досить високим.

Причини високої захворюваності лікарі-фтизіатри пов’язують із низьким рівнем вакцинації БЦЖ (зростає кількість протипоказань до вакцинації та відмов батьків від проведення щеплення), неповноцінне харчування, контакт з хворими на відкриті форми туберкульозу. Адже на сьогоднішній день відсутня законодавча база щодо ізоляції осіб, які систематично порушують режим в стаціонарі та самовільно покидають лікування.

Щоправда, останні декілька років ситуацію вдалось стабілізувати і рівень захворювання на туберкульоз не збільшується.

Якщо прослідкувати динаміку захворюваності за останні 5 років, то можна відзначити, що спостерігається зниження загального рівня захворювання. Відзначила головний фтизіатр Павлограда Юлія Антонюк.

У 2013 році в місті виявлено 95 нових випадків захворювання. У 2012 році – 96. Зменшилась кількість позалегеневих форм туберкульозу. У порівнянні із 2012 роком – на 30%.

Серед підлітків рівень захворювання зменшився на 64%. Удвічі у порівнянні із 2012 роком зменшилась також і кількість рецидивів захворювання .

У 2013 році від туберкульозу померла 31 людина. Це люди, котрі пізно звернулись до лікарів, коли виникли уже незворотні ускладнення, або ж уникали систематичного лікування. Загальна ж смертність від цієї недуги зменшилась.

Серйозною проблемою є зростання кількості хворих із поєднаною інфекцією ВІЛ-туберкульоз. Це пов’язано із зростання кількості ВІЛ-інфікованих в регіоні.

«Із 56 чоловік, котрі проходять зараз стаціонарне лікування в протитуберкульозному диспансері, 22 – ВІЛ-інфіковані »,- каже завідуючий відділенням легеневого туберкульозу Сергій Шевченко.

У 2013 році смертність хворих із поєднаною інфекцією (ВІЛ-туберкульоз) вдалось зменшити. Лікарі пов’язують це із широким приміненням антиретровірусної терапії. Вчасне лікування цими препаратами дає позитивний результат. Відзначив Сергій Шевченко.

Лікарі одностайні у тому, що вчасне виявлення та лікування хвороби дає повне виздоровлення. Препаратами для лікування туберкульозу Павлоградський протитуберкульозний диспансер забезпечений у повній мірі. Повідомляють лікарі-фтизіатри. Велику допомогу у лікуванні хворих надає Глобальний фонд, котрий забезпечує дорогими та ефективними препаратами а також товариство Червоно Хреста.

Червоний Хрест забезпечує хворих продуктовими наборами та надає психологічну допомогу. Адже 80% хворих туберкульозом- це люди із соціально незахищених верств населення.

Аби уникнути захворювання, лікарі радять вести здоровий спосіб життя та мати позитивну життєву позицію.

За  питаннями профілактики та лікування туберкульозу можна звертатись за т. 21-24-10 (протитуберкульозний диспансер)            .