“Пришельці” у водоймах

85

У водоймах Дніпропетровської області тепер живуть не лише звичні нам види риб. Іхтіологи кажуть, що водиться у наших водоймах тюлька, азово-чорноморський оселедець, сонячний окунь і навіть краби.

За повідомленням кандидата біологічних наук Романа Новицького, половина видів риб, що мешкають у водоймах дніпропетровського регіону – це чужі гідробіонти.

«В останні 15 років ми спостерігаємо масове проникнення чужих видів гідробіонтів у водойми регіону. Так, на сьогоднішній день із 56 видів, що населяють водойми області, половина – чужі. Це – тюлька, оселедець азово-чорноморський, прісноводна медуза. З’явились також види, котрі загрожують місцевій екосистемі. Це акваріумна рибка сонячний окунь, котра виїдає ікру мальків аборигенних видів риб. На тих ділянках Самари, де ще 3 роки тому водилось 12-13 видів риб, після появи сонячного окуня, залишилось лише 2-3 види»,- розповідає Роман Новицький.

Окрім риб, можна зустріти у наших водоймах, як запевняють іхтіологи, і прісноводних крабів – китайського та голландського. Китайский волохатий краб досить великих розмірів, довжина його кінцівок досягає 40см.

Ці краби небезпені тим, що риють в гідроспорудах нори довжиною до 5 м.