Сьогодні волонтери, члени новоствореної громадської організації «Віддані друзі», близько 11 год. ранку приїхали годувати тварин «Притулку для тварин «Надія» та побачили вантажні машини. Робітники вантажили і вивозили з території притулку для тварин пісок. На питання, хто доручив вивозити майно, та чи мають робітники супровідні документи, останні відповіли, що автомобіль приватний, його найняла один з організаторів притулку для тварин, член ГО «Ліга захисту тварин «Надія» Тетяна Спільник.

P1310656

P1310655

Нагадаємо, що притулок був створений у вересні 2014 року на кошти гранту конкурсу «Місто своїми руками». У притулку, розрахованому на 33 тварини, без світла, питної води, ветеринара та персоналу зараз перебуває більше сотні вуличних собак і котів.

Волонтери почали телефонувати Тетяні Спільник та у філію компанії ДТЕК «Павлоградське регіональне управління по водопостачанню та очистці каналізаційних стоків» («ПРУВОКС»), якій належать будівлі притулку. Машину з піском волонтери відпускати відмовилися.

До притулку під’їхала Тетяна Спільник, яка почала переконувати журналістів і волонтерів, що будматеріали вивозяться за вказівкою начальника «ПРУВОКС» Петра Абросимова. Було вирішено їхати в «ПРУВОКС», щоб з’ясувати, чи знають там про вивіз піску, металу та шлакоблоків. Машину з піском закрили на території притулку — волонтери повісили замок на ворота та забрали ключі.

«Так зване «керівництво притулку», яке не займається годуванням тварин та приїжджає кілька разів на місяць, вже давно вивозить будівельні матеріали. За 9 місяців існування притулку було майже зруйновано і вивезено одну з недобудованих споруд, в інших зірвали шифер, вирізали батареї», — розповідає Олена Сенькова, голова ГО «Вірні друзі».

За її словами, будматеріали, вкрадені з притулку, можна придбати на базі Тетяни Спільник, розташованій в кілометрі від «Притулку для тварин «Надія».

В кабінеті директора «ПРУВОКС» Петра Абросимова виявилося, що він не знає, хто така Тетяна Спільник і, тим паче, не давав ніяких вказівок вивозити будь-що з території притулку. Петро Абросимов обіцяв розібратися у питанні, створити спеціальну комісію і провести аудит будівель, щоб виявити, в якому стані вони були на момент укладення договору оренди з ГО «Ліга захисту тварин «Надія» та у якому стані зараз. Тетяна Спільник, яка обіцяла приїхати до «ПРУВОКС» і все пояснити, на підприємстві так і не з’явилася.

Коли волонтери повернулися у притулок — замок був зрізаним. Машина з піском поїхала. Єдиним доказом злочинів, які відбуваються на території притулку для тварин, залишилося відео, зняте Павлоград.dp.ua.

«Чи можна в цьому місті знайти справедливість? Люди заробляють кошти і відбирають останнє у кого? У безпритульних тварин, яким і так вже дісталося від людської жорстокості. Треба терміново вирішувати питання з притулком, а головне, не пускати туди «псевдоволонтерів» в обличчі Тетяни Спільник», — вважає один з членів ГО «Віддані друзі» Людмила Савченко.

Читайте за темою: Один день з життя павлоградського притулку для тварин

Читайте за темою: Приміщення притулку для тварин депутати планують прийняти до комунальної власності

Читайте за темою: Хто є справжнім захисником безпритульних тварин у Павлограді?